Jak dbać o skórzane fotele w aucie

Skórzane fotele w samochodzie emanują luksusem. Sprawiają, że wnętrze pojazdu wygląda na wysoką jakość. Podobnie jak skóra butów lub mebli, skóra samochodowa również wymaga pielęgnacji, aby była piękna i wytrzymała. Masz samochód ze skórzanymi siedzeniami i zastanawiasz się, jak o nie dbać? Mamy odpowiedź.

Podobnie jak ludzka skóra, skóra również wymaga pielęgnacji. Skóra zawiera tłuszcze i wilgoć. To dzięki nim jest tak giętki i sprężysty. Skóra z czasem wyschnie, jeśli się nią nie zajmiesz. Zwłaszcza w samochodzie. Klimatyzacja działa latem, a ogrzewanie zimą. Stres na skórę samochodu. Dodatkowo słońce wybiela materiał i sprawia, że ​​z czasem staje się on kruchy.

Potem jest regularne użytkowanie pojazdu. Wsiadając, dotykamy lewego zagłówka fotela kierowcy – zwykle najbardziej zużytego miejsca w pojeździe. Mokre buty wprowadzają wilgoć do samochodu. Dzieci zostawiają czekoladki na tylnym siedzeniu lub zabłocone odciski butów z tyłu przedniego siedzenia. Czworonożny przyjaciel rzuca się na tylne siedzenie lub wspina się do przodu z bagażnika przez oparcie. Mokre łapy roznoszą resztki ze spaceru w wozie.

Skórzana tapicerka czy nie: widzisz, samochód czasami musi wiele znieść. 

Czego potrzebujesz do czyszczenia skóry samochodowej?

  • szczotka do czyszczenia
  • odkurzacz
  • ściereczka z mikrofibry
  • rękawica do polerowania
  • Zestaw kombinowany
  • Balsam do skóry i farby
  • Intensywny krem 

Jak czyścić skórę samochodu?

Zastanawiasz się, jak czyścić foteliki samochodowe? Najpierw wyszczotkuj luźny brud z powierzchni skóry i szczelin. Następnie dokładnie odkurzasz samochód.

Następnie wyczyść powierzchnię pianką czyszczącą. Spryskaj gąbkę niewielką ilością pianki i przetrzyj siedzisko z umiarkowanym naciskiem i okrężnymi ruchami, aż pianka zacznie się odbarwiać. Oznacza to, że brud odpada. Zetrzyj piankę czystą ściereczką z mikrofibry . Możesz go lekko zwilżyć, ale nie musi. Powtórz ten proces, jeśli czujesz, że siedzenie jest nadal brudne.

Wskazówka: podczas czyszczenia postępuj w sekcjach, aby nie zapomnieć o komponencie. Na przykład zacznij od zagłówka, następnie przejdź do środkowej części oparcia, potem do części bocznych i tak dalej. Dopóki nie wyczyścisz wszystkich elementów fotelika. Postępuj zgodnie z tą procedurą dla wszystkich czynności konserwacyjnych. 

Jak dbasz o skórę samochodową?

Skóra jest teraz czysta i wymaga pielęgnacji po wyschnięciu , aby była elastyczna.

Bezbarwny płyn do skóry i lakieru to właściwy wybór. Delikatnie myje, aloes głęboko pielęgnuje i nawilża, a lanolina utrzymuje elastyczność skóry. Niewielką ilość balsamu nanieś na czystą ściereczkę z mikrofibry i wmasuj okrężnymi ruchami w skórę. Emulsja nadaje skórze jedwabisty matowy połysk i zapewnia trwałą ochronę. W sam raz do skórzanych foteli w samochodzie. 

Jak traktujesz zadrapania skóry samochodowej?

Czy łapy psa lub kawałki bagażu pozostawiły zadrapania na skórze ? Dzięki intensywnemu kremowi naprawisz rysy na skórze. Najpierw zeszlifuj uszkodzony obszar gąbką szlifierską lub papierem ściernym do skóry (dostępne w sklepach). Następnie usuwamy pył szlifierski i odtłuszczamy powierzchnię benzyną lakową.

Teraz skóra jest gotowa na pedag intensywny krem. Wybierz kolor pasujący do skóry samochodu i wetrzyj krem ​​ściereczką w uszkodzony obszar. Intensywny krem ​​jest mocno kryjący. Użyj więc odrobiny kremu i powtórz aplikację, jeśli efekt Ci się nie podoba. Intensywny krem ​​nie plami.

Jak chronisz skórę samochodu?

Po zakończeniu pielęgnacji skórę można wypolerować rękawicą polerską z owczej skóry lub czystą ściereczką z mikrofibry. W pielęgnacji obuwia ukoronowaniem jest impregnacja. Chroni skórę przed wilgocią, brudem i plamami. Skóra w samochodach zwykle nie jest bezpośrednio narażona na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu nie musisz impregnować skóry samochodowej.

Skorzystaj z oferty regeneracji, czyszczenia i impregnacji tapicerki skórzanej w Twoim samochodzie. Myjnia Zawada oferuje profesjonalne usługi:  

W ofercie także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.