Obecnie porównujesz powłoki ceramiczne pojazdu z PPF? Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Nasza myjnia samochodowa specjalizuje się w nakładaniu samochodowych powłok ceramicznych do lakieru. Dzisiaj omówimy tajniki tych dwóch rodzajów ulepszeń pojazdów. Celem jest pomoc w podjęciu najlepszej decyzji dotyczącej Twojego pojazdu.

Co to jest powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna to, jak sama nazwa wskazuje, płynna powłoka nakładana na Twój pojazd. Powłoka ta jest płynem nanoceramicznym, który wypełnia wszystkie mikroskopijne szczeliny, pęknięcia i niedoskonałości na powierzchni, na którą jest nakładana. Krótko mówiąc, korzyścią jest to, że sprawia, że ​​Twój pojazd staje się hydrofobowy. Innymi słowy, woda spływa z pojazdu, a wszelkiego rodzaju brud, ptasie odchody czy inne skazy można znacznie łatwiej wyczyścić. Ponadto powłoki ceramiczne zastosowane na oknach wzmacniają szkło, co powoduje mniej pęknięć i pęknięć.

Co to jest PPF?

PPF oznacza folię chroniącą lakier. PFF to przezroczysta, cienka, samoregenerująca się warstwa nakładana na zewnętrzną część pojazdu. Dla porównania, PFF przypomina przezroczyste osłony ekranu, które ludzie nakładają na swoje telefony. Główną zaletą stosowania PPF jest to, że chroni on lakier pojazdu przed plamami i zarysowaniami lakieru spowodowanymi gruzem drogowym.

Czy PPF jest jak powłoka ceramiczna?

Zastanawiasz się, czy możesz po prostu uzyskać PPF zamiast powłoki ceramicznej? A może odwrotnie? Oto, czy PPF jest jak powłoki ceramiczne:

  • Zarówno powłoki PPF, jak i ceramiczne chronią przed zagrożeniami środowiskowymi, takimi jak kwaśne deszcze, smog, śnieg, lód, ptasie odchody i nadmierne ciepło.
  • Zarówno powłoki PPF, jak i ceramiczne zapobiegają utlenianiu lakieru pojazdu, czyli blaknięciu lakieru.
  • Oba zatrzymują chemiczne ślady wytrawiania spowodowane przez minerały w wodzie, kwaśne deszcze itp.
  • Zarówno powłoki PPF, jak i ceramiczne sprawią, że Twoja farba będzie wyglądała jak nowa przez lata.
  • Zarówno powłoki PPF, jak i ceramiczne zapewniają niewidoczne wykończenie , jeśli sobie tego życzysz.

Czym PPF różni się od powłoki ceramicznej?

Porównując powłoki PPF z powłokami ceramicznymi, większość ludzi naprawdę interesuje się tym, co je wyróżnia. W rzeczywistości, co stracisz, przechodząc z jednym na drugie lub nie stosując obu w swoim pojeździe. Oto czym PPF różni się od powłoki ceramicznej.

  • PPF jest zdejmowany . Tak więc, jeśli wydrapiesz tył folii z garażu, wystarczy wymienić uszkodzony panel i wraca do normy. Porównaj to z powłokami ceramicznymi, które nie odpadną bez pomocy profesjonalnego detailera.
  • Różne materiały . Chociaż jest to oczywista różnica, różne materiały prowadzą do różnych metod instalacji i terminów, co wpływa na koszty.
  • Powłoka ceramiczna sprawia, że ​​samochód jest łatwiejszy do czyszczenia i hydrofobowy, ale nie chroni tak dobrze jak PPF przed zanieczyszczeniami drogowymi.
  • Wygląd może być inny. PPF może być matowy , powłoka ceramiczna zapewnia niezrównane wzmocnienie połysku.
  • PPF absorbuje zadrapania i faktycznie się leczy.

Powłokę ceramiczną możesz nałożyć w naszym punkcie usługowym. Sprawdź powłoka ceramiczna Opole: oferta.

Czy powinienem nałożyć powłokę PPF lub ceramiczną do mojego pojazdu?

Tak naprawdę ta odpowiedź sprowadza się do Twojego budżetu i Twoich potrzeb. Jeśli chcesz ochrony przed żywiołami , to prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest PPF. Czy chcesz, aby Twój pojazd wyglądał lepiej i był łatwiejszy do czyszczenia ? Lepszym rozwiązaniem są powłoki ceramiczne.

To powiedziawszy, bardzo często właściciele pojazdów uzyskują to, co najlepsze z obu światów . Zastosuj PPF, aby chronić najbardziej wrażliwe obszary pojazdu (na przykład przedni zderzak), a następnie nałóż powłokę ceramiczną na cały pojazd, aby uzyskać lepszy wygląd i czyszczenie.

Jak PPF wpływa na oklejenie pojazdu?

Folia ochronna do lakieru nie zachowuje się inaczej z folią samochodową niż z PPF. W rzeczywistości jest to bardzo powszechne wśród klientów, którzy płacą za ładną folię samochodową, aby zabezpieczyć ją folią ochronną do lakieru . Dzieje się tak, ponieważ pojedyncza rysa na jednym z naszych oklejeń pojazdów ze stanu Maryland nadal będzie odsłaniać farbę pod spodem, a ta folia nie zagoi się sama. W przeciwieństwie do tego, PPF sam się zagoi, dzięki czemu oklejenie pojazdu będzie trwać znacznie dłużej.

Jak powłoka ceramiczna wpływa na oklejenie pojazdu?

Powłoka ceramiczna działa na oklejeniu pojazdu tak samo, jak na zwykłym lakierze pojazdu. Nabłyszcza okład, wypełniając drobne niedoskonałości, dzięki czemu okład staje się hydrofobową powierzchnią. Innymi słowy, powłoki ceramiczne nie zaszkodzą Twojemu oklejeniu pojazdu — zamiast tego wzmocnią je, jak opisano powyżej.

Myjnia Zawada – certyfikowany instalator ceramiki Opole

Szukasz sposobu na zabezpieczenie swojego samochodu przed czynnikami środowiskowymi i uszkodzeniami? Masz dosyć odprysków na samochodzie, zarysowań i ciągłego polerowania? Zapraszamy do zabezpieczenia samochodu powłoką ceramiczną. Jesteśmy certyfikowanym instalatorem, a także, przed nałożeniem powłoki, przygotujemy Twój samochód, odnowimy lakier i nałożymy ceramikę.

Myjnia samochodowa to tylko jeden ze sposobów dbania o Twój pojazd. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.