Przejdź do treści
Strona główna » News » Car Detailing – Dlaczego jest to ważne i dlaczego wybrać go zamiast zwykłej myjni samochodowej

Car Detailing – Dlaczego jest to ważne i dlaczego wybrać go zamiast zwykłej myjni samochodowej

Jako właściciel samochodu nie pozostawiłbyś żadnego kamienia na głowie, aby utrzymać samochód w doskonałym stanie. Serwis samochodowy pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu różnych podzespołów samochodu, w tym funkcji elektrycznych, takich jak kontrola akumulatora , reflektory itp. Większość właścicieli samochodów decyduje się na myjnię samochodową, ponieważ jest to najprostszy sposób zabezpieczenia wartości pojazdu i jego konserwacji. Podczas mycia samochodu wszystkie nagromadzone zabrudzenia i zanieczyszczenia powietrza są wypłukiwane. Polecamy skorzystanie z profesjonalnych usług myjni samochodowych. W przeciwnym razie szkodliwe chemikalia używane w procesie mycia mogą powodować zarysowania i/lub uszkodzenie lakieru samochodowego.

Kluczowe pytanie brzmi: „Czy mycie samochodu wystarczy, aby utrzymać samochód w dobrym stanie?”. Środowisko odgrywa znaczącą rolę w niszczeniu wyglądu zewnętrznego samochodu, problemowi, którego zwykła myjnia samochodowa nie jest w stanie rozwiązać podczas mycia samochodu. To tutaj usługi car detailingu mogą zdziałać cuda nad usługami czyszczenia samochodów. Przyjrzyjmy się szczegółowo detalom samochodowym, wraz z kilkoma podstawowymi powodami, dla których warto wybrać detale samochodowe zamiast czyszczenia samochodu.

Co to jest opisywanie samochodów?

Car detailing to kompleksowa procedura czyszczenia samochodu, która nie tylko usuwa niewidoczny brud na zewnętrznych częściach samochodu, ale także uwalnia wnętrze samochodu od brudu, uporczywych plam itp. W rezultacie samochód jest równie dobry jak nowy pojazd.

Porusza również kwestie związane z higieną samochodu. Usługa car detailingu obejmuje również czyszczenie wnętrza samochodu, czyszczenie na sucho foteli samochodowych, czyszczenie przedniej szyby, czyszczenie przednich i tylnych lusterek oraz oklejanie opon i zderzaków.

Ponieważ w procesie detailingu samochodu tak wiele uwagi poświęca się szczegółom, jest to bardziej kosztowne niż zwykła procedura mycia samochodu. Nie będziesz miał nic przeciwko dodatkowym kosztom, jeśli otrzymasz samochód do wykańczania w salonie pod koniec procesu detalowania samochodu.

Poniższe kroki są zawarte w usłudze car detailingu:

 • Czyszczenie wnętrza i nadwozia samochodu
 • Mycie parowe w celu usunięcia uporczywych cząstek nagromadzonych na zewnątrz
 • Mycie i polerowanie zewnętrznej części w celu odzyskania jej uroku
 • Czyszczenie opon i montaż akcesoriów (opcjonalnie)

Teraz, gdy omówiliśmy już podstawy detalowania samochodów, przyjrzyjmy się, dlaczego powinieneś wybrać to zamiast podstawowej usługi czyszczenia samochodu.

Dlaczego warto wybrać auto detailing zamiast myjni samochodowej?

Oto szczegółowe spojrzenie na to, co detale samochodowe mogą zrobić z Twoim pojazdem:

Czyszczenie wnętrza samochodu

Car detailing zaczyna się od czyszczenia wnętrza samochodu, ponieważ jego wysychanie zajmuje więcej czasu. Oto różne czynności wykonywane podczas czyszczenia wnętrza samochodu :

 • Odkurzanie – Sprężarka powietrza jest używana zamiast odkurzacza, aby usunąć brud z każdego zakamarka wnętrza samochodu.
 • Szczotkowanie i czyszczenie parowe – Dywaniki i dywaniki umieszczone wewnątrz samochodu są czyszczone, szczotkowane w celu usunięcia kurzu. Dywany są następnie czyszczone parą w celu usunięcia uporczywych cząstek.
 • Czyszczenie szkła – Sekcje szklane (tj. okna, szyba przednia itp.) są czyszczone wysokiej jakości środkiem do czyszczenia szkła, aby zachować ich przezroczystość. Dokłada się wszelkich starań, aby na szkle nie powstały pęknięcia ani rysy.
 • Odkurzanie i wycieranie – Druga runda odkurzania została przeprowadzona, a cały brud nadal obecny we wnętrzach jest usuwany za pomocą ściereczki z mikrofibry.
 • Perfumowanie – Wnętrze jest teraz zdezynfekowane i perfumowane, aby klient poczuł WOW podczas jazdy samochodem.

Zewnętrzne czyszczenie samochodu

Profesjonaliści z Car Fit Experts, którzy mają doświadczenie w detalowaniu samochodów, mogą odegrać ogromną rolę w zachowaniu wyglądu i stylu samochodu.

Oto różne czynności wykonywane podczas czyszczenia zewnętrznego samochodu :

 • Myjnia ręczna – Mycie ręczne wykonuje się zamiast prania w pralce, aby usunąć brud i plamy z normalnie zaniedbanych obszarów za pomocą prania w pralce.
 • Claying – Jest to jeden z kluczowych etapów procesu car detailingu, ponieważ usuwa wszelkie zanieczyszczenia nagromadzone na zewnętrznej części samochodu. Zanieczyszczenia te zwykle nie są usuwane na wcześniejszym etapie, ponieważ na tym etapie stosuje się detergenty.
 • Polerowanie – Zewnętrzna część samochodu jest teraz polerowana, aby zachować połysk. Właściciel powinien mieć poczucie posiadania nowego samochodu!
 • Uszczelnianie – Jak sama nazwa wskazuje, warstwa uszczelniająca służy do zachowania połysku samochodu przez dłuższy czas.

Dbałość o szczegóły

Właściciele samochodów powinni zdecydować się na wykończenie samochodu zamiast myjni samochodowej, ponieważ pomaga to zachować połysk pojazdu. Byłbyś podekscytowany, gdybyś zobaczył, że we wnętrzu nie ma plam i brudnych zapachów, które w innym przypadku mogłyby przeszkadzać pasażerom w samochodzie.

Zamiast szukać najbliższego serwisu samochodowego, powinieneś wybrać profesjonalne usługi Myjnia Zawada, ponieważ zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów z wiedzą i doświadczeniem w car detailingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *