Nie lubimy, gdy na masce, lampach czy przedniej szybie pojawia się cmentarzysko much i innych robactwa. Nie tylko dlatego, że wygląda brzydko, ale przede wszystkim dlatego, że wysuszone owady mogą trwale uszkodzić lakier.

Ten artykuł odpowie na pytanie: „jak usunąć błędy z samochodu?” w prosty, szybki, skuteczny i bezpieczny dla samochodu sposób.

W usuwaniu owadów i zabezpieczeniu lakieru pomoże Ci powłoka ceramiczna, która jest znakomitą barierą ochronną dla karoserii samochodu.

Dlaczego warto usuwać owady z karoserii?

Najpierw pokrótce omówimy temat bezpieczeństwa lakierowania.

Wszelkie zabrudzenia organiczne, takie jak owady, ptasie odchody i sok drzewny, niszczą lakier. Jeśli nie usuniesz go na czas, może dojść do korozji wżerowej, co skutkuje przebarwieniami, a w skrajnych przypadkach nawet mikropęknięciami karoserii.

Drugą stroną medalu jest sposób usuwania takiego brudu. „Klasyczne” metody, takie jak usuwanie owadów gąbką i szamponem lub pod silnym strumieniem wody w bezdotykowej myjni samochodowej, nie usuną całego brudu. Nieumyte pozostałości nadal będą potencjalnym zagrożeniem dla lakieru.

Więc co robić?

Jak usunąć błędy z samochodu w 3 krokach

Krok 1: Zdobądź dedykowany produkt do usuwania owadów z lakieru, r, który rozpuszcza zaschnięte owady i oddziela je od lakieru. Jest bezpieczny dla każdego rodzaju powierzchni: plastiku, szkła, powłoki ceramicznej, twardego wosku.

Krok 2: Nałóż go na zabrudzoną powierzchnię. Rozprowadzić równomiernie i odczekać 1-2 minuty, w zależności od zaleceń na okładce produktu.

Krok 3: Spłucz wodą pod ciśnieniem. Rozpuszczone owady wyruszą w ostatnią wędrówkę ze strumieniem wody wprost do kanalizacji.

Usuwanie owadów z farby: co robić, a czego nie?

Co jeszcze musisz wiedzieć? Przyjrzyjmy się trzem końcowym sugestiom, jak chronić farbę przed owadami.

Po pierwsze, nie używaj środków do usuwania owadów na rozgrzanym samochodzie i nie zostawiaj ich na lakierze na długi czas. Chemia samochodowa szybko odparowuje, a jej pozostałości mogą wnikać w karoserię i powodować osad chemiczny. Przypomina twardą wodę, która odparowuje. Plamy wody pozostają na oknach lub lakierze i wypalają się w nich.

Po drugie, jeśli nie uda Ci się wyeliminować wszystkich błędów za pierwszym razem, po prostu powtórz czynność. Nie próbuj usuwać ich ręcznie lub myjką ciśnieniową w pobliżu powierzchni lakieru.

Po trzecie wreszcie, świetnym sposobem na zabezpieczenie farby przed szkodliwym działaniem suszonych owadów jest powłoka ceramiczna lub wosk. Stanowi to skuteczną barierę między owadami a farbą i pozwala znacznie łatwiej je usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.