Przejdź do treści
Strona główna » News » Woskowanie karoserii na zimę

Woskowanie karoserii na zimę

Deszcz, śnieg i błoto powodują, że samochody brudzą się szczególnie szybko zimą. Właśnie dlatego kierowcy nie powinni teraz rezygnować z cotygodniowego mycia samochodu. W szczególności lakier pojazdu musi być oczyszczony z soli drogowej i piasku. W przeciwnym razie istnieje ryzyko rdzy i zużycia spowodowanego warunkami pogodowymi. Dlatego poza regularnym myciem, warto rozważyć także woskowanie lakieru, a aby było ono skuteczne, także jego wcześniejsze mycie ręczne i polerowanie.

Myjnia zimą

Przed każdym zabezpieczaniem lakieru czy jego renowacją, zawsze odbywa się dokładne mycie samochodu. Tylko w ten sposób można lepiej zidentyfikować wszelkie uszkodzenia lakieru i ewentualne dalsze prace. 

Mycie pojazdu zimą jest ważne i nie powinniśmy z niego rezygnować, a nawet powtarzać częściej, pamiętając przy okazji o myciu podwozia. Przed nałożeniem wosku, Twój samochód zostanie dokładnie umyty i oczyszczony z zabrudzeń, a także wykonamy polerowanie lakieru, aby efekty były jeszcze lepsze.

Większe zabrudzenia należy wcześniej usunąć

Jeśli zdecydowałeś się na mycie samochodu zimą, najlepiej udać się na myjnię, gdzie przed myciem pracownik usunie z samochodu gruboziarnisty brud za pomocą strumienia pary i innych środków czyszczących. Jeśli zrezygnujesz z tego ważnego etapu czyszczenia, brudne włosie myjące może porysować lakier. Należy jednak zawsze czyścić ręcznie trudno dostępne miejsca, takie jak progi drzwi lub fałdy drzwi i maski.

Wosk czy polerowanie?

Zasadniczo powinieneś używać wosku tylko na nowej warstwie farby. Zamyka pory lakieru i zapewnia dodatkową ochronę, ale zakrywa tylko oryginalny stan. Aby wyczyścić stary lakier i ponownie nadać mu głęboki połysk, konieczne jest polerowanie lakieru, a następnie nałożenie wosku i jego zabezpieczenie.

Zabieg woskowania przeprowadzany w myjni samochodowej jest cenny. Skrupulatna pielęgnacja woskiem zapewnia ochronę na kolejne miesiące. Każdy, kto sumiennie woskuje swój pojazd ręcznie dwa razy w roku, zapewnia mu odpowiednią pielęgnację.

Polerowanie lakieru Opole / woskowanie Opole

W ofercie naszej firmy znajdziesz wszystko, co potrzebuje Twój samochód, aby wyglądać jak nowy i być dobrze zabezpieczonym przed zimą:

Usługi podstawowe: detalingowe mycie ręczneodkurzanie wnętrzakompleksowe sprzątanie wnętrzakompleksowe pranie tapicerkipowłoka ceramicznamyjnia automatyczna

Usługi dodatkowe: czyszczenie i impregnacja tapicerki skórzanejkorekta powłoki lakierniczejaplikacja wosku japońskiego Fusso Coataplikacja niewidzialnej wycieraczkipolerowanie reflektorówglinkowanie karoseriiusuwanie smoły i asfaltuusuwanie żywicyusuwanie naklejek i reklampranie dywaników, kanap i foteli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *