Jak często należy zabierać samochód do myjni? Jak ważne jest mycie wstępne? Który cykl mycia jest najlepszy? Wskazówki, na co zwrócić uwagę podczas mycia w obiekcie lub myjni samochodowej.

  • Myjnia samochodowa lub myjnia samochodowa: Dobrze utrzymany system jest ważny
  • Dokładne mycie wstępne, aby uniknąć uszkodzenia lakieru
  • Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami przed wejściem

Jeśli chodzi o „mycie samochodu”, każdy robi się inaczej: jedni zabierają samochód na myjnię lub myjnię co tydzień, inni tylko wtedy, gdy muchy i brud wyschły na przedniej szybie i masce. Wskazówki i zalecenia dotyczące tego, co należy wziąć pod uwagę niezależnie od osobistych nawyków związanych z myciem.

Jak często należy myć samochód?

Nie ma tutaj „obowiązku”, to zależy wyłącznie od Ciebie. Ale: Części pojazdu związane z bezpieczeństwem, a mianowicie światła, światła i szyby, powinny – lub muszą – być zawsze sprawne i czyste.

Co jest lepsze: myjnia tunelowa czy myjnia automatyczna?

Nie ma tutaj jednoznacznej rekomendacji. Jakość myjni zależy raczej od tego, jak dany system jest utrzymywany i serwisowany przez operatora .

Jakie materiały są używane?

Materiał używany do produkcji  szczotek i ściereczek myjni  nazywa się polietylenem (PE). W zależności od rodzaju systemu, tworzywo sztuczne jest zwykle używane w dwóch różnych postaciach : albo spienione jako pianka o „zamkniętych porach” , albo tkane jako „igłowany” polietylen, który jest również określany jako tekstylny ze względu na wyściełaną strukturę włókien . Oba materiały są jednakowo odpowiednie.

Jak ważne jest mycie wstępne?

Absolutnie rozsądne jest mechaniczne lub ręczne  mycie wstępne  w celu pierwszego usunięcia dużych cząstek brudu , również w celu uniknięcia uszkodzenia lakieru spowodowanego tak zwanym efektem szmerglowym. Jednak mycie wstępne i tak jest zwykle częścią programu mycia.

Jakie programy mycia mają sens?

Zasadniczo obowiązuje następująca zasada: Zwykły program podstawowy dostatecznie czyści pojazd . Jednak mycie premium może zapewnić lepsze rezultaty czyszczenia i dłuższą ochronę. Ostatecznie osobiste preferencje właściciela samochodu określają, któremu programowi traktujesz swój pojazd.

Co należy wziąć pod uwagę przed wejściem?

Koniecznie postępuj zgodnie z instrukcjami , które zwykle są  pisane dużymi literami przy bramie wjazdowej. Ma to również znaczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu w myjni. Nie zawsze wprost zaznaczone, ale rzecz oczywista: zamknij szyby i szyberdach, złóż lusterka boczne, zamknij korek wlewu paliwa i wyłącz wycieraczki – zwłaszcza  czujnik deszczu. Jeżeli samochód posiada  automatycznie otwieraną klapę bagażnika, którą uruchamia się przesuwając stopę pod tył, należy wyłączyć tę funkcję.

Czy na myjnię można zabrać dowolny pojazd?

nie Szczególnie duże , szerokie lub wysokie pojazdy mogą być wyłączone z użytkowania , podobnie jak samochody ze szczególnie szerokimi oponami i felgami. Właściciele zdecydowanie powinni to wcześniej wyjaśnić.

Czy mogę zabrać kabriolet do myjni samochodowej?

Plastikowy dach zwykle nie stanowi problemu, ale przeczytaj także instrukcję obsługi pojazdu. Znajdziesz tam wskazówki dotyczące pielęgnacji kabrioletu dostosowane do danego typu, aż po wybór odpowiednich produktów. Systemy myjące, które pracują z miękkimi paskami tekstylnymi zamiast szczotek są zazwyczaj dobrze dopasowane. W żadnym wypadku nie należy kierować lancy strumienia wysokociśnieniowego na maskę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.